Estonian Month @ Abu Dhabi Art Hub

Estonian Month Facebook Page

Abu Dhabi Art Hub website: www.adah.ee, Art Hub Facebook

Artists:

Toomas Altnurme (art-altnurme.weebly.com)
Jana Huul (https://www.facebook.com/ArtofJanaHuul)
Katrin Karu (www.katrinkaru.com)
Markus Kasemaa (www.fb.com/figurearabia, m.art.ee)
Raivo Kelomees (www.kelomees.net)
Tiiu Rebane (tiiurebane.wix.com/rebane ,www.ai-res.org)

> Rohkem infot kunstnike kohta >>

> Pressiteade (Pdf fail)

More info: Toomas Altnurme: estonian.sculptor@gmail.com, Tel in United Arab Emirates mob + 971505873211, Raivo Kelomees: offline@online.ee, Estonian mobile: +372 56 235 191
 

Eesti kunstikuu Abu Dhabis
Estonian Month at Abu Dhabi Art Hub
7. veebruarist kuni 8. märtsini 2016

Selle aasta veebruaris toimub Abu Dhabis, Araabia Ühendemiraatides Eesti kunstikuu (www.art.ee/estabudhabi). Kunstnikud Katrin Karu, Tiiu Rebane, Jana Huul, Markus Kasemaa ja Raivo Kelomees on kutsutud resideeruma Abu Dhabi kunstikeskuse Art Hub (www.adah.ae) juurde. Nendega näitusel liitub United Arab Emirates Ülikoolis 2014. aastast töötav Toomas Altnurme, kes on Eesti kunstikuu idee autoriks ja Liwa Art Hubis resideerinud kolmel korral. 5. märtsil 17.00 avatakse Eesti kunsti näitus kohapeal valminud teostest.

Abu Dhabi Art Hub on rahvusvaheline kaasaegse kunsti keskus, mida külastavad kümnete maade kunstnikud. Eesti kunstnikud kavandavad töid sotsiaalsest e-kunstist ja videoprojektidest traditsioonilise maalikunsti ja skulptuurini, tegutsedes mitmekesiselt, laiapõhjaliselt ja interdistsiplinaarselt.

Lisaks tutvutakse Liwa Art Hub kunstikeskuse, Abu Dhabi kunstielu, Emiraatide ülikoolide kunstiosakondade ja loodusega, ehk kõrbe ja merega.

Araabia Ühendemiraadid ja sealne Dubai on tuntum talviste puhkuste sihtkohana, kuid tegemist on kultuurilistelt ja hariduslikult aktiivse piirkonnaga. Tänu soodsale maksusüsteemile, maavaradele ja mõistlikule poliitikale on AÜE tõmbekohaks rahvusvahelistele ülikoolidele, kunstikeskustele ja -ärile. Nimekate arhitektide (Frank Gehry, Jean Nouvel) kavandatud muuseumid, nagu Guggenheim ja Louvre Abu Dhabi on eredad maamärgid, viimane avatakse selle aasta lõpus. Kunstimess Art Abu Dhabi meelitab sadu galeriisid, kunstnike ja ostjaid.
Eesti kunstikuu Araabia Ühendemiraatides on võimaluseks olla kohal globaalselt nähtavas majanduslikus ja kultuurilises sõlmpunktis.

Infolehekülg: www.art.ee/estabudhabi

 

Eesti kunstikuul Abu Dhabis osalevad kunstnikud:
 
Toomas Altnurme Maalikunstnik, skulptor, disainer, United Arab Emirates Ülikooli õppejõud. Eesti kunstikuu Abu Dhabis korraldaja. (http://altnurmeart.simplesite.com, http://www.art-altnurme.weebly.com/, estonian.sculptor@gmail.com, telefon United Arab Emirates mob . + 971505873211
Rahvusvaheliselt tunnustatud maalikunstnik ja skulptor, kes 7 aastat õppis kujutavat kunsti Tais Rajamangala Ülikoolis ja Lõuna Koreas Kyonghee, Seouli Rahvusülikoolis. Lõpetas Magistratuuri Hongik Ülikoolis Seoulis. Tema töid leidub 50 maal erakogudes, muuseumites ja avalikus ruumis skulptuuridena. Mõned olulisemad monumentaalvormide asukohtadest on: USA, Sumter Lõuna Karolina, Kanada Quebec, Venemaa Penza, Tshiili Carretas, Braziilia Brusque, Costa Rica Cauhita, Taiwan Shimen, Jaapan ShinJuku, Tai Bangkok, Indoneesia Bali, Singapor, Lõuna Korea Seoul, Taani Hojer, Prantsusmaa Saint Henry, Saksamaa - Bavaria, Inglismaa Exmoor, Hispaania Cervera, Läti Biksere, Leedu Panevezys ja muidugi kodumaal Eestis. Eestis asuvad tema teosed nii Tartu Kunstimuusemis kui Eesti Kunstimuuseumis. Aastast 2014 tegev Araabia Ühendemiraatide Ülikoolis kujutava kunsti õppejõuna.
Videos: Metal & Sand Sculptures; Maps of The Horizon; Time travel; The Key, TÄHEVÄRAV - VALGUS JA VÄRV. Lillefestivalil, Tiiu Kiik - Kõik on õrnad; WOLF SPIRIT DREAMING, Tiiu Kiik - 11 (Kultuuritolm);
 
Tiiu Rebane (tiiurebane.wix.com/rebane ,www.ai-res.org) Alustas 1994 aastal installatsioonikunstnikuna, 1999 EKA maalikunsti eriala lõpetaja.
Töötab teemadega ruum, eksistentsialism, metafüüsiline dokumentalism.
Alates 2013 tegutseb sõltumatu kunstikuraatorina (Festivalid: WMAF2013, 2014; Tulevik-Horisont 2015 ; näitused Balti Ekspressionism, Kuldajastu, Sinine Veri jt).
Alates 2014 EKL Muhu Kunstitalu projektijuht.
 
Katrin Karu (www.katrinkaru.com) (s.1975) on vaatamata oma lühikesele loomekarjäärile teinud kiire tõusu maalikunstnikuna. Tema tehniliselt mitmekihilised, fraktuursed maalid on jõudnud erakogudesse nii Eestis, Saksamaal, Prantsusmaal kui Jaapanis. Karu on lõpetanud Tallinna Ülikooli, õppinud kunsti, joonestamist ning reklaami. Viimase paari aasta produktiivsesse loomeperioodi kuuluvad neli isiknäitust ning arvukad tellimustööd, millest suurim on vastavatava Hilton Tallinn Park Hotelli jaoks loodud neli suurt maaliseeriat.
 
Jana Huul (https://www.facebook.com/ArtofJanaHuul/) Lõpetas 2007. aastal Tartu Kõrgema kunstikooli skulptoriosakonna ja 2010. aastal Eesti Kunstiakadeemia pedagoogika osakonna. Osalenud Eesti, Prantsusmaa, Kanada ja Ameerika Ühendriikide skulptuurisümpoosionitel ning mitmetel ühisnäitustel üle Eesti. Töötab tekstiili ja vormiga.
Kagu-Eesti kunstikorraldaja aastast 2008. Võru galerist, kes aastaid tutvustanud kunsti üldhariduskoolides, kureerinud eesti kunstnike ühis-ja isiknäituseid ning korraldanud mitmeid kunstiprojekte.
 

Markus Kasemaa (m.art.ee) Teinud algust interaktiivse sotsiaal- ja multimeedia projektiga "Figure Abu Dhabi" www.fb.com/figurearabia.
Markus Kasemaa on tegev nii traditsioonilises kui kontseptuaalses kunstis. Tema originaalset pildimaailma “Figuurid” on näidatud Varstust ja Kasepääst kuni Londoni, New Yorgi, Veneetsia, Peterburi, Assooride ja Kuala Lumpurini. Originaalne pildimaailm “figuurid” reageerib laias skaalas ühiskonna ja üksikisiku temaatikale, võimaldades vaatajale tindiplekk-testidena oma alateadvuse tõlgendamist ja enesepeegeldust. Kontseptuaalse suunana on Kasemaa tegevuseks kunstihuvi ja –hariduse ning loomingulisuse ja innovatsiooni propageerimine ühiskonnas, loovala ja ettevõtluse ühiste huvide ja koostöövõimaluste otsing. Tema projekti Art2People eesmärk tuua kunst inimeste igapäevakeskkonda – nii on tema loomingut eksponeeritud koolides (Lennuakadeemia, Kopenhaageni Ärikõrgkool), ettevõtetes (Skype, Transferwise, Fujitsu), avalikes asutustes (Riigikogu, Välisministeerium, Majandusministeerium) ja avalikus ruumis.

 

Raivo Kelomees (www.kelomees.net), PhD (kunstiajalugu), kunstnik, kriitik, uusmeedia õppejõud. Õppis psühholoogiat, kunstiajalugu ja disaini Tartu Ülikoolis ja Eesti Kunstiakadeemias. Avaldanud artikleid kultuuriväljaannetes ja ajakirjanduses 1985. aastast. Raamatute autor: "Sürrealism” (Kunst, 1993), artiklikogumikud “Ekraan kui membraan” (Tartu Kõrgema Kunstikooli toimetised, 2007), "Sotsiaalsed mängud kunstiruumis" (Eesti Kunstiakadeemia, 2013), doktoritöö „Postmateriaalsus kunstis. Indeterministlik kunstipraktika ja mittemateriaalne kunst" (Dissertationes Academiae Artium Estoniae 3, 2009).
Näituseosaluste valik: Prantsuse-Balti videokunsti festivalid (Grand Prix 1994); WRO 95, Wroclaw; Second International Video and Electronic Art Manifestation in Montreal 1995; 20th Tokyo Video Festival, 1998 (Silver Award); MuuMediaFestival Helsingis(1998); Ars Electronica Mediathek, Linz (1999); 4th International Festival of New Film, Split (1999); ISEA 2000 (Pariis); ISEA 2002 (Nagoya); FILE 2005 (Sao Paolo); Media Forum, Moskva Rahvusvaheline filmifestival, 2006; Fluxus East. Fluxus Networks in Central Eastern Europe, Kumu, 2008 (Tallinn) jt.

 

Täiendav info: offline@online.ee, mobiil +372 56 235 191

 
Estonian Month Facebook Page